• Zebrania z rodzicami

            16.03.2024

            Zapraszamy rodziców na zebrania z wychowawcami

            we środę 20 marca 2024r.

             

            Godzina 17:00

            Klasa 0a, 0b, 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b

             

            Godzina 18:00

            Klasa 4a, 4b, 5a, 5b, 6a, 6b, 7a, 7b, 8a, 8b

             

            Podczas wizyty w szkole zapraszamy na tradycyjny kiermasz świąteczny.

          • XIX Gminny Konkurs Poezji w Języku Angielskim

            16.03.2024

            13 marca 2024r. po raz 19 byliśmy organizatorami Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji w Języku Angielskim. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 55 uczestników z dziesięciu szkół z Gminy Niepołomice.

            Jury konkursu przyznało następujące miejsca w trzech kategoriach wiekowych:

             

            Kategoria: Klasy 1-3

            1 miejsce: Anna Musiał, SP w Zakrzowie i Lena Szewczyk, SP nr 3 w Niepołomicach

            2 miejsce: Jakub Pichór, SP w Zabierzowie Bocheńskim i Karolina Kursa, SP w Podłężu

            3 miejsce: Weronika Jędrzejczyk, SP w Suchorabie i Nina Kapała , SP nr 2 w Niepołomicach

            Wyróżnienie: Michalina Sadurska, SP nr 4 w Niepołomicach, Gabriela Kucharska, SP w Staniątkach, Nikodem Kuśmider, SP w Zagórzu

             

            Kategoria: Klasy 4-5

            1 miejsce: Maksymilian Szostek, SP nr 4 w Niepołomicach i Leonard Kuśmider, SP w Zagórzu

            2 miejsce: Iker Lopetegui, SP w SP nr 3 w Niepołomicach i Weronika Deczyńska, SP w Podłężu

            3 miejsce: Anna Szczudło, SP w Staniątkach i Aniela Suma, SP w Woli Batorskiej

            Wyróżnienie: Ernest Janczyk, SP w Staniątkach, Gabriela Klima, SP w Woli Zabierzowskiej, Martyna Janik, SP w Zabierzowie Bocheńskim

             

            Kategoria: Klasy 6-8

            1 miejsce: Bernard Samek, SP w Staniątkach i Noemi Wcisło, SP w Zakrzowie

            2 miejsce: Eliza Janus, SP w nr 2 w Niepołomicach i Hanna Wójcik, SP w Woli Batorskiej

            3 miejsce: Kaja Zapiór, SP w Suchorabie i Martyna Frąś, SP nr 2 w Niepołomicach

            Wyróżnienie: Wojciech Micka, SP w Woli Zabierzowskiej, Igor Chyrc, SP w Zagórzu, Pola Frąś, SP w Zagórzu

             

            Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy wspaniałych recytacji w języku angielskim !

            Życzymy również dalszych sukcesów oraz rozwijania swoich talentów !

          • Gala Laureatów eliminacji gminnych 69 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

            16.03.2024

            W dniu 7 marca 2024 roku w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach odbyła się Gala Laureatów eliminacji gminnych 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To wydarzenie, wypełnione dźwiękami poezji, śpiewem i niezwykłymi emocjami, było prawdziwym świętem sztuki słowa. W Sali widowiskowej MCDiS spotkało się wielu pasjonatów recytacji i śpiewu,  gotowych podzielić się swoim talentem i pasją.

            Wśród uczestników znalazło się wielu zdolnych recytatorów, a nasza szkoła mogła szczycić się wyjątkowymi osiągnięciami. Nasi utalentowani uczniowie stanęli na podium w różnych kategoriach.

            Turniej recytatorski

            1. Klasy 1 – 3:
            • Aleksandra Karcz – III miejsce

            2. Klasy 4 – 6:

            • Jan Jakieła – III miejsce
            • Jan Przekorzyński – III miejsce

            Turniej „Wywiedzione ze słowa”:

            • Zuzanna Szostak – wyróżnienie

            Turniej poezji śpiewanej:

            • Alicja Przybyszek – I miejsce
            • Wiktoria Sieprawska – II miejsce

            Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz bony upominkowe, co stanowi miłą nagrodę za ich ciężką pracę i zaangażowanie w przygotowania do konkursu. Niezwykle ważnym wyróżnieniem jest również to, że Alicja Przybyszek będzie reprezentować Gminę Niepołomice na szczeblu powiatowym. To dowód na to, że nasza szkoła jest miejscem, gdzie rozwija się talent i pasja, a zaangażowanie oraz ciężka praca prowadzą do osiągnięcia wymarzonych celów.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz trzymamy kciuki za dalsze sukcesy
            i rozwój talentów!

             

            Małgorzata Rzeszutek - Ślusarczyk

          • Mural w Staniątkach

            07.03.2024

            Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w Szkole Podstawowej w Staniątkach, gdzie na jednej ze szkolnych ścian pojawił się imponujący mural z wizerunkiem patrona placówki - Adama Mickiewicza. 

            Mural namalowały polonistka Ewa Kluba oraz nauczycielka plastyki Beata Czajkowska, która przygotowała także projekt grafiki. Połączyła w nim prace, nadesłane na ogłoszony wcześniej konkurs. Warto podkreślić również nieocenioną pomoc uczennicy Wiktorii Bery, która włączyła się w realizację projektu. Powstanie muralu nie byłoby możliwe bez wsparcia ze strony Rady Rodziców, która zadbała o odpowiednie przygotowanie ściany. 

            Prace nad projektem trwały intensywnie przez pierwszy tydzień ferii zimowych, a jego powstanie zbiegło się z zakończeniem obchodów Dnia Patrona Szkoły, rozpoczętych na początku lutego. Mural przedstawia twarz Adama Mickiewicza oraz cytaty z jego dzieł, co ma na celu przybliżenie postaci Wieszcza młodzieży i zachęcenie do poznawania jego twórczości. „Chcieliśmy zrobić coś, co pozostanie z nami na lata" - mówi dyrektor szkoły, Piotr Wojas. Podkreśla, że celem projektu było nie tylko ożywienie szkolnego korytarza, ale także wyrażenie szacunku dla dziedzictwa kulturowego i literackiego. 

            Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców, szkoła zyskała niepowtarzalną ozdobę, która będzie inspirować kolejne pokolenia do odkrywania piękna literatury i historii.

          • Atrakcje w klasie IIIA na początku roku

            25.02.2024

             

            W styczniu 2024r. uczniowie kl.IIIA z zaangażowaniem przygotowywali „zdrowe” śniadanie oraz sałatki warzywno-owocowe. W lutym wykonywali piękne maski, które później niektórzy wykorzystali na zabawie karnawałowej.

                                                                                                                 Autor : Iwona Dziuba

          • Narnia z Lego i papieru

            08.02.2024

            Kiedy tydzień temu zaproponowałam klasie 5b projekt dotyczący lektury „Opowieści z Narnii”, wiedziałam, że pomysł im się spodoba, ale nie spodziewałam się takich wrażeń estetycznych. W ubiegły czwartek rozpoczęliśmy przygodę z powieścią C. S. Lewisa. Wtedy też umówiliśmy się z uczniami na realizację projektu pt. Narnia. Zadanie mogło być realizowane samodzielnie, w parach lub w grupach trzyosobowych. Można było wykorzystać klocki Lego, plastelinę, glinę lub papier. Efekt przerósł moje oczekiwania (a wiadomo, że 5b lubi zaskakiwać). Gratuluję Wam, drodzy Uczniowie, pomysłowości i chęci do pracy!

            Ewa Kluba

          • Święto Patrona Szkoły

            07.02.2024

            W dniu 6 lutego 2024 roku Szkoła Podstawowa w Staniątkach przeżywała wyjątkowy dzień, pełen wzruszeń i kulturalnych atrakcji ze względu na  wyjątkową okoliczność - obchody Święta Patrona Szkoły, które stały się tradycją szkolną od 69 lat. Z tej okazji uczniowie wraz
            z nauczycielami zgromadzili się na apelu, aby wspólnie uczcić najsłynniejszego polskiego poetę, Adama Mickiewicza. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły, po którym nastąpiło odśpiewanie hymnu szkolnego.

            W dalszej części spotkania uczniowie zaprezentowali widowisko, oprowadzając widzów przez fascynujące etapy życia i twórczości Wieszcza. Scenografia z mapą Europy Środkowej
            oraz rekwizyty doskonale oddawały atmosferę podróży przez życie i miejsca, które odwiedził poeta. Jeden z uczniów, ubrany jak na wycieczkę, poprowadził zebranych przez kluczowe etapy życia Mickiewicza, zatrzymując się przy miejscach takich jak Zaosie, Nowogródek, Wilno, Kowno, Petersburg, Drezno, Paryż, aż po Konstantynopol. Kolejne sceny ukazywały Mickiewicza jako ucznia, nauczyciela, zakochanego młodzieńca, aż po dojrzałego poetę znanego z takich dzieł jak Sonety czy Pan Tadeusz. Podczas opowieści o życiu poety na scenie pojawiali się uczniowie recytujący fragmenty listów czy wierszy Mickiewicza. Ważnym punktem programu artystycznego była inscenizacja Świtezianki,  która ożywiła postacie duchów, widziadeł i nimf, przemawiając do wyobraźni oglądających. Niezwykłą atmosferę tworzyły także muzyczne interpretacje utworów Mickiewicza, takich jak Do* w sztambuch, Niepewność czy Do M *** w wykonaniu uczennic niezwykle utalentowanych wokalnie.

            Po części artystycznej przyszedł czas na "Lożę kłamców" – quiz wiedzy o życiu i twórczości Adama Mickiewicza. W roli ekspertów wystąpili pan dyrektor Piotr Wojas oraz nauczyciele - pani Izabela Jasińska oraz pan Kamil Pawlak, wcielając się w postacie związane z życiem Wieszcza. W quizie wzięły udział drużyny z każdej klasy. Zadaniem uczestników było udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące różnych aspektów życia i twórczości Adama Mickiewicza, od dzieciństwa po jego ostatnie lata. Uczniowie musieli się wykazać nie tylko znajomością faktów biograficznych, ale również zrozumieniem twórczości poety. Pytania obejmowały różnorodne obszary, takie jak miejsca, w których Mickiewicz przebywał, istotne wydarzenia z jego życia, a także fragmenty jego utworów. Każda klasa starała się udowodnić, że doskonale zna życie i twórczość swojego patrona szkoły. Zadania wymagały sprytu, refleksu i znajomości literatury. Quiz "Loża kłamców" okazał się doskonałą formą edukacyjną, łączącą zabawę z nauką, co z pewnością zostanie zapamiętane przez uczestników tego wyjątkowego dnia.

            Na zakończenie apelu pan dyrektor wręczył uczniom nagrody w konkursie plastycznym na projekt muralu związanego z postacią Adama Mickiewicza. Projekt ten ozdobi jedną ze ścian korytarza szkoły, przypominając wszystkim o szlachetnych wartościach, jakie reprezentuje polski Wieszcz.

            Uroczystość Święta Patrona Szkoły była nie tylko wzruszającą podróżą przez życie
            z Wieszczem, ale również doskonałą okazją do integrowania społeczności szkolnej oraz promowania kultury i tradycji literackich.

            Małgorzata Rzeszutek - Ślusarczyk

          • Dzień Babci i Dziadzia

            08.02.2024

            W piątkowy wieczór sala gimnastyczna zapełniła się naszymi kochanymi babciami i dziadkami, którym dedykowane były tegoroczne Jasełka, oraz krótki program artystyczny na tą okazję.  Nie zabrakło również rodziców, którzy pragnęli zobaczyć swoje dzieci. Jasełka w tym roku organizowane były przez dzieci z klas O-III. Dlatego cieszymy się że wspólnie mogliśmy świętować Dzień naszych kochanych babć i dziadków. Nie pozostaje nic innego jak, raz jeszcze życzyć Sto lat.!. Dziękujemy że jesteście obecni w życiu swoich wnucząt.

             

            Rozalia Klima

          • REKRUTACJA 2024/2025

            03.02.2024

            Dyrektor szkoły informuje o rekrutacji do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza
            w Staniątkach na rok szkolny 2024/2025

             

            Wnioski należy składać w sekretariacie szkoły od 26 lutego do 15 marca 2024 r.

             

            Wnioski można pobierać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej w zakładce Rekrutacja 2024/2025
             

            W procesie rekrutacji nie jest brana pod uwagę kolejność zgłoszeń.

            Wypełnione wnioski należy złożyć w sekretariacie szkoły najpóźniej do 15.03.2024 r. do godziny 16:00
             

            Wszelkich informacji udziela Sekretariat szkoły codziennie w godz. od 8:00 do 16:00.
             

            Kontakt telefoniczny - 12 2818 061.

            Wnioski złożone po terminie, a także wnioski niekompletne lub nieprawidłowo wypełnione nie będą rozpatrywane.

             

            Dyrektor Szkoły

            Piotr Wojas

          • Uczniowie ze Staniątek Otwarci na Świat!

            30.01.2024

            Ponad 300 uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Staniątkach zrealizowało projekt kulturalno - językowy „Otwarci na Świat”.

            Celem projektu było poznanie różnych państw z całego świata, obyczajów, języka, historii i kultury.  Uczniowie klas 0 - 3 podróżowali do 10 krajów, odwiedzili: Niemcy, Francję, Hiszpanię, Japonię, Wielką Brytanię, Włochy, Turcję, Stany Zjednoczone, Grecję i Ukrainę.

             

            Dziesięć szkolnych sal uczniowie klas 4 - 8 wraz z wychowawcami zamienili w wybrany przez nich kraj. Po wejściu do klas miało się wrażenie, że jest się w innym państwie. Uczniowie przygotowali odpowiednie dekoracje, wcielali się w postacie historyczne i współczesne. W centralnym miejscu każdej klasy zawieszona była flaga państwowa.

            Podczas wizyty młodszych kolegów przedstawiali najważniejsze informacje, położenie geograficzne, podstawowe zwroty w danym języku, tradycje, zwyczaje, zabytki, stroje regionalne, kuchnię i ciekawostki. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością w prezentacji, a mali podróżnicy z zaciekawieniem i zaangażowaniem zdobywali nowe wiadomości i umiejętności.

            W ramach realizowanego projektu uczniowie uczestniczyli w warsztatach językowych prowadzonych przez native speakera ze Stanów Zjednoczonych.

            Działania projektowe zakończył wielki finał. Było to spotkanie wszystkich uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości. Na sali gimnastycznej uczniowie przygotowali 10 stoisk na których znalazły się potrawy i smakołyki charakterystycznymi dla danego kraju. Podczas spotkania każda grupa przedstawiła swój kraj prezentując tańce regionalne i piosenki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na kulinarną ucztę, odwiedzali stoiska i próbowali przygotowanych potraw od których uginały się stoły.

            Dzięki realizacji projektu można powiedzieć, że uczniowie Szkoły Podstawowej w Staniątkach są Otwarci na Świat. W bardzo ciekawej formie zdobyli nowe wiadomości i umiejętności. Dodatkowym walorem jest niewątpliwie integracja uczniów, rozwijanie kompetencji społecznych i pracy zespołowej.

            Na realizację projektu szkoła pozyskała dofinansowanie w wysokości 6 tysięcy złotych od firmy Holding1, która wspiera inicjatywy społeczne w ramach programu #PozytywnieZaangażowani.

             

            Piotr Wojas

            Dyrektor Szkoły Podstawowej w Staniątkach